Preparat na chwasty odporne

Mamy wiele rodzajów chwastów, z którymi rolnictwo musi sobie jakoś radzić. Każdy gospodarz wie, że odchwaszczanie pól powinno odbywać się systematycznie i w odpowiednio dobranych momentach, tak aby wszystkie działania przynosiły jak najlepsze rezultaty. Bardzo ważnym aspektem jest właściwy dobór środków, które będą użyte do walki z chwastami. Oferta rynkowa jest bardzo szeroka, ponieważ producenci konkurują o względy konsumentów, w tym przypadku rolników. Polecają zatem wiele rozwiązań i zapewniają o ich skuteczności.

Należy pamiętać, że herbicydy (środki chwastobójcze w tym Chwastox) w zdecydowanej większości opierają się o te same substancje aktywne. Kwestią otwartą pozostaje ich stężenie i co za tym idzie wydajność preparatów. Trzeba dobierać je z uwagą i starać się, aby były skuteczne pod kątem chwastów, które występują na polu. Przykładowo środek, który działa na chwasty wrażliwe może całkowicie zawieść w przypadku chwastów odpornych. Te ostatnie potrzebują bardziej zdecydowanych działań z naszej strony.

Przed zakupem herbicydów zawsze trzeba się zapoznać z ich dokumentacją. Tam powinny znaleźć się wszelkie informacje odnośnie tego, na jakie konkretne chwasty środek działa. Z reguły niszczące działanie takich produktów zaczyna się od liści, powodując ich deformację, a następnie stopniowe obumarcie chwasta. Zazwyczaj najwyższą skuteczność oprysku notuje się, gdy chwasty są na etapie rozwoju 2-6 liści. W kontekście odpornych gatunków chwastów, wśród zwalczanych roślin powinny znaleźć się między innymi: gwiazdnica pospolita, krwawnik pospolity oraz pokrzywa zwyczajna.