Lato w pięknym ogrodzie

Ciepłe miesiące to czas, w którym możemy do woli obcować z naturą. Pozwala na to wspaniała pogoda i zazwyczaj większa liczba dni wolnych, chociażby w trakcie urlopu. Jeśli tak się złożyło, że nie wyjechaliśmy na wakacje, możemy cieszyć się walorami własnego ogrodu. Posiadają go ci, którzy mieszkają w domu jednorodzinnym, jak też członkowie związku działkowców. Niektóre ogrody na działkach prezentują się fantastycznie – jak z obrazka. Jednak taki efekt nie bierze się z niczego.

O każdy ogród trzeba bowiem właściwie zadbać. Posadzenie odpowiednich roślin ozdobnych, czasami również jarzyn i ziół to bardzo ważna kwestia. Warto podzielić ogród na kilka sektorów, bo różnorodność uczyni go jeszcze piękniejszym miejscem. Ważna jest również bujna, soczyście zielona trawa, nad którą też trzeba nieco popracować. Ziemia musi być optymalnie nawożona, przekopana i wreszcie wysiana. Musimy również pamiętać, że nawet najpiękniejsze okazy roślin mogą przegrać z chwastami.

Te szkodniki powinny spotkać się z naszą zdecydowaną reakcją. Można usuwać chwasty ręcznie lub mechanicznie z pomocą specjalnych narzędzi. Takie rozwiązanie bywa jednak mało skuteczne. Zamiast tego lepiej sięgnąć po opryski lub zadziałać na chwasty punktowo za pomocą silnego herbicydu. Z naturalnych opcji zalecane są ekologiczne opryski z octu oraz naparów ziołowych.

Najważniejsze, aby chwasty przestały stanowić problem, a ogród cieszył oczy i sprzyjał relaksowi.