Chwasty na boiskach

Miejsce występowania chwastów jest bardzo różne i wcale nie ogranicza się jedynie do pół uprawnych. Tak naprawdę chwasty mogą pojawiać się wszędzie. Spotykamy je w przydomowym ogródku, w przestrzeniach pomiędzy kostką brukową czy na miejskim trawniku. Jeśli się pojawiają, to znak, że nie podjęto odpowiednich kroków, aby się ich pozbyć.

Nie zawsze jest to paląca potrzeba, ale co do zasady chwast staje się szkodnikiem wszędzie tam, gdzie stanowi zagrożenie dla innych roślin. Tych, które uznajemy za pożądane, bo sami je wysialiśmy lub zasadziliśmy. Co ciekawe, chwasty pojawiają się również na boiskach czy polach golfowych. To w sumie nie jest dziwne, ponieważ na terenach tych mamy z reguły bardzo żyzną glebę, którą porastają szlachetne odmiany traw.

I właśnie te trawy znajdują się w niebezpieczeństwie, gdy szkodniki zaczynają sobie śmiało poczynać. Duże nagromadzenie chwastów może negatywnie wpłynąć na trawę rosnącą na boisku sportowym. Schemat jest zawsze ten sam – wraz z pojawieniem się chwastów stopniowo ubywa składników odżywczych dla innych roślin. W celu ochrony boisk przed aktywnością intruzów należy zastosować odpowiednie preparaty.

Mechaniczne usuwanie chwastów z reguły daje efekt krótkotrwały, ponieważ rzadko jesteśmy w stanie wyrwać chwast razem z korzeniem, a nawet to nie daje gwarancji sukcesu. Dlatego lepiej sięgnąć po któryś z dostępnych na rynku preparatów. Wykazują one silne działanie i są w stanie skutecznie zniwelować problemy związane z zachwaszczeniem. Polecamy korzystać z nich w różnych okresach roku.

.